Hedvábná stezka

Cesta po Jižní Americe: 1. díl – Brazílie

Brazil from BUSHMANFILM.com on Vimeo.

Dokument s prvky road movie a to o cestě skrz Jižní Ameriku. Při této cestě jsme navštívili státy, jako je Brasilie, Paraguay, Chile, Bolivie a Peru.
V prvním díle, který pojednává o Brasilii se ocitneme v magickém městě Salvador, kde se kloubí africké vlivy s brazilskými a vytvářejí tak specifickou afrobrazilskou kulturu, která se nejviditelněji projevuje všudy přítomnou capoeirou. Kromě capoeiry budeme obdivovat nádhernou portugalskou architekturu města. Po té se přesuneme do megapole Rio de Janeiro, ve kterém navštívíme vrch Corcovado a také stánek s občerstvením na slavné pláži Copacabana, kde vypijeme hodně piv a ochutnáme místní destilát. S mírnější kocovinou budeme pokračovat přes vesnici Mangaratiba na ostrov Ilha Grande, který se díky své minulosti (do roku 1994 byl celý ostrov vězení) může pyšnit nedotčenou tropickou krajinou. Z ostrova se přesuneme dále do městečka Paraty, které si díky své historii zachovalo koloniální ráz ze 16. a 17. století. Kromě toho se zúčastníme v tomto městě místní fiesty. Naší cestu po Brasilii uzavřeme ve městě Foz do Iguacu. Zde navštívíme místo zvané trojmezí, kde se setkávají hranice tří států a to Brazílie, Argentiny a Paraguaye. Než budeme pokračovat dále v naší cestě do Paraguye (připravovaný 2. díl) navštívíme zde ještě jeden z novodobých divů světa a to vodopády Iguacu a přilehlý národní park.
Nejen to, ale i mnohem více uvidíte v prvním díle naší cesty po Jižní Americe.

Poslední komentáře

Informace o filmu

Dokument s prvky road movie a to o cestě skrz Jižní Ameriku, kde postupně navštívíme státy, jako je Brasilie, Paraguay, Chile, Bolivie a Peru. V prvním díle, který pojednává o Brasilii se ocitneme v...

režie: Roman Berkovec
produkce: Buky película
rok: 2012
jméno autora: Roman Berkovec
typ: Cestopisný