Hedvábná stezka

Cestovatelské novinky listopad 2015

 

CESTOVATELSKÉ NOVINKY

    

 

 

 

Cestovatelé a cestovatelky,

opět pro Vás máme spoustu zajímavostí ze světa cestování a outdooru.

HEDVABNASTEZKA.CZ: WWOOFING V KANADĚ, JAMAJKA A JACHTING V AUSTRÁLII

Co to znamená  wwoofování? WWOOF aneb World Wide Opportunities on Organic Farms je síť organizací sdružující dobrovolníky, kteří chtějí pracovat na organických farmách, a farmáře, kteří jim chtějí poskytnout za práci jídlo, ubytování a v ideálním případě také nějaké to know-how. Wwoofing může být také skvělá příležitost jak levně procestovat Kanadu.

Anita Balejíková je cestopisnou reportérkou a autorkou čtyř cestopisů o Jamajce. Ta se stala jejím druhým domovem. V rozhovoru Vám prozradí, jak ostrov zažít co nejintenzivněji.

Nedaleko Velkého bariérového útesu, mimo hlavní turistický shon, najdete místo s pohádkovými plážemi i nespoutanou vegetací, a to Whitsundays Islands. 74 tropických ostrůvků nabízí vše, co si pod pojmem ráj na zemi dokážete představit. Austrálii jsme pro Vás připravili jako tip měsíce listopadu ve spolupráci s CK Australia puzzle.

POHORA.CZ: OPUŠTĚNÝ EVEREST A POLÁRNÍ ZÁŘE NA FINSKÉM NEBI

Mt. Everest zeje prázdnotou. Proč na nejvyšší horu světa letos nevkročila ani noha? Bude tomu tak i následující rok?

O tom, že pozorovat polární záři z laponské přírody není pouze doménou zkušených cestovatelů, se můžete přesvědčit z vyprávění dvou odvážných studentek.

SPLŇTE SI SVŮJ SEN

Ať už sníte o tom proletět se kluzákem nad pustinami Grónska, zdolat zamrzlé Niagarské vodopády nebo přejít poslepu na slacklině mezi alpskými vrcholky, nyní máte možnost svůj sen realizovat.

Až do 14. prosince můžete přihlásit svůj projekt na adidas.com/claimfreedom. Sedm nejodvážnějších a nejinspirativnějších projektů pak získá veškerou podporu značky adidas, která vám pomůže vaše plány uskutečnit. Tak neváhej, přihlas svůj projekt a splň si svůj sen!

Více na www.pohora.cz.

 

SNOW FILM FEST

Filmové pásmo plné sněhu, ledu a adrenalinu je v plném proudu. Festival zavítá celkem do 200 českých a slovenských měst. Slavnostní ukončení festivalu proběhne 3. prosince v pražském kině Aero. Kromě špičkových filmů o lyžování a freeridu, zimním lezení či ultramaratonu vystoupí i protagonisté dvou českých filmů Robin Kaleta a skialpinisté Martin Šťourač a Karel Svoboda z Beton Ski Teamu. Seznam filmů a podrobné informace o promítání najdete na www.SnowFilm.cz.

NOVÉ ČÍSLO SVĚTA OUTDOORU PORADÍ, JAK NA ZIMNÍ LENIVOST

Čtvrté číslo časopisu Svět outdooru zaměřilo svou pozornost na různé zimní radovánky, ať už ty klasické jako běžky, ale i ty netradiční: fatbike, snowkiting nebo ledolezení. Prostor jsme věnovali také skialpinismu a sněžnicím, poradíme kam v zimě vyrazit za pádlováním, kam na trek k protinožcům nebo jak přizpůsobit běhání zimnímu počasí. Těšit se můžete i na nejlepší českou ledolezkyni Lucií Hrozovou či biatlonistu Ondru Moravce. Přečíst si můžete i o osmiměsíční expedici s lyžemi podél Hedvábné stezky, kterou dvojice borců z Beton Ski Teamu zakončila na osmitisícovce Manaslu. Jako obvykle Vás také čeká porce recenzí a rad o vybavení, o němž se dočtete víc také na webu www.SvetOutdooru.cz.

Časopis Svět outdooru je zdarma, dostává ho poštou na 1000 profesionálů v oblasti outdooru, najdete ho zdarma na více než 250 distribučních místech, vč. outdoorových obchodů a horolezeckých stěn napříč Českou republikou, odebírá ho pro své spolupracovníky Horská služba a Klub českých turistů. S výhodou si jej můžete předplatit pouze za 79 Kč na rok!

Poslední komentáře