Hedvábná stezka

Dubnové cestovatelské novinky

Cestovatelé a cestovatelky,

léto se kvapem blíží a Vás jistě zajímají všechny naše nové cestovatelské tipy, které lákají na výpravy do celého světa.

Na chilském náboženském festivalu i za zajímavostmi z Islandu

Malou vesničku La Tirana na severu Chile obývá pouhých 800 obyvatel. Každý rok v červenci se do ní ale sjede až 250 000 lidí. Proč? Důvodem je druhý nejpopulárnější chilský náboženský festival.

Co znamenají všechny ty složité názvy? Holdují Islanďané alkoholu? Chutnalo by vám tlící žraločí maso? A víte, že Islanďané vypijí nejvíce Coca Coly na světě? Přečtěte si článek Postřehy ze života na Islandu.

Právě nyní na našem webu najdete soutěž ve spolupráci s cestovní kanceláří MUNDO. Zúčastníte-li se alespoň dvou ze tří kol soutěže s CK MUNDO, můžete vyhrát zájezd s touto jedinečnou cestovkou pro mladé lidi.

 

                                    

 

S CK Adventura po stopách filmu Století Miroslava Zikmunda nebo tatrabusem do Albánie

Cestovní kancelář Adventura ve spolupráci s National Geographic Česko a s režisérem a scénáristou Petrem Horkým připravila zájezd Po stopách Hanzelky a Zikmunda na Srí Lanku. Tomuto pohádkovému ostrovu nedaleko rovníku totiž slavná cestovatelská dvojice jako jedinému místu věnovala celou knihu!

Pokud vás lákají nádherné hory, průzračná jezera, poutavá historie i každodenní život Albánců vydejte se sem tatrabusem CK Adventury, který vám umožní navštívit i místa běžně obtížně dostupná. Těšit se můžete na pohoří Prokletije, NP Theth, údolí Valbona i místní kuchyni.

Pohora.cz: Vyhrajte boty a pojeďte pod Broad Peak s Liborem Uhrem

Díky podpoře adidasu se můžete podívat do Karákóramu společně s Liborem Uhrem, který se chystá na svou další osmitisícovku Broad Peak. A navíc můžete na Pohora.cz vyhrát výborné boty  adidas Terrex Scope.

Letošní nadílka sněhu příznivcům zimních sportů příliš nepřála. Skialpinisté v Rokytnici ale dokázali připravit jeden z posledních závodů této sezóny. Jaký byl pohledem předního českého závodníka, Mirka Ducha?

Sport Expo

Již osmý ročník veletrhu sportovních potřeb a vybavení SPORT EXPO proběhne na pražském Výstavišti v Holešovicích ve dnech 8. 10. května 2014. Kromě všudypřítomného běhu se můžete těšit i na prezentace  outdoorových sportů, in-line bruslení, fitness a dalších populárních sportů. Atraktivní expozice světoznámých značek, bohatý doprovodný program a vysoká návštěvnost aktivních sportovních nadšenců spoluvytvářejí nezapomenutelnou atmosféru sportovního festivalu završenou víkendovým maratonským během. Více na www.sport-expo.cz. Třídenní veletrh je otevřen ve čtvrtek 8. 5. od 12 do 20 hodin, v pátek 9. 5. a v sobotu 10. 5. vždy od 10 do 20 hodin. Vstupné je zdarma!

 

Poslední komentáře