Hedvábná stezka

Květnové cestovatelské novinky

Cestovatelé a cestovatelky,

před létem opět přinášíme několik tipů ze světa cestování a dobrodružství.

HEDVABNASTEZKA.CZ: O BOLÍVII, THAJSKU I CESTÁCH HERCE PAVLA LIŠKY

Bolívie je jako žebrák, který pospává na pokladu. Surovinová velmoc, přesto nejchudší země Jižní Ameriky... Více o této chudé, ale krásné zemi už prozradí cestovatel a fotograf Pavel Svoboda v poslední reportáži z Los Andes Photo Expedition.

Stále zelený prales, vápencové skály mířící ostře k nebi a unikátní flora i fauna. Co si přát víc? Co třeba nějaký unikát. Třeba rostlinu s nejtěžším květem na světě? OK, máte ji mít. Vítejte v thajském národním parku Khao Sok.

Když zrovna nenatáčí filmy nebo neběhá po divadelních prknech, vydává se herec Pavel Liška do světa na své motorce. Přečtěte si v rozhovoru o jeho poslední cestě do Jižní Ameriky.

POHORA.CZ: UKÁŽEME VÁM NEJVYŠŠÍ PÍSKOVCOVÉ STĚNY A SVEZEME VÁS VLAKEM NAD MRAKY

V jordánském Wadi Rumu, přezdívaném Měsíční údolí, jsou nejvyšší pískovcové stěny na světě. Přečtěte si rozhovor se dvěma Slováky - Jožo Krištoffym a Maťo Krasňanským, kteří udělali prvovýstup na jednu z nich.

Pro příznivce cestování, hor a vlaků máme vynikající zprávu! Na švýcarský Jungfraujoch, který leží v nadmořské výšce 3 454 m, můžete vyjet vlakem. Je to nejvýše položená železniční stanice v Evropě a podstatně vám zkrátí případný výšlap na některý z okolních vrcholů.

SVETBEHU.CZ: PŮLMARATON V ČÍNĚ

Jitka Křížová se v rámci charitativní podpory rozhodla běžet půlmaraton pro nevidomé na Velké čínské zdi.

DRUHÉ ČÍSLO SVĚTA OUTDOORU VYCHÁZÍ NA KONCI KVĚTNA

Nenecháme vám chvíli klidu a s druhým letošním číslem časopisu Svět outdooru na vás vyrukujeme již na konci května. Tématem budou tipy na letní aktivity, takže vás čekají singltreky, ferraty a lehčí lezení, vodáckými turisty málo proježděná středoevropská řeka, ale třeba i paddleboarding či packrafting. Přečtete si s námi o expedici na Bajkale a o trekování po jihoamerické Patagonii. Časopis Svět outdooru je zdarma, najdete ho na více než 250 distribučních místech, vč. outdoorových obchodů a horolezeckých stěn napříč Českou republikou. S výhodou si jej můžete předplatit pouze za 79 Kč na rok!

Poslední komentáře