Hedvábná stezka

Mediterraneum

 

Mediterraneum je společný projekt kameramana Romana Berkovce s hudebním uskupením Delay Delay. Jedná se o obrazovou fresku jednoho letního dne na Sardinii od brzkého rána až po magickou noc. Hlavní dějovou linkou je zde moře, které je zachyceno ze všech možných úhlů. Dalšími protagonisty fresky jsou slunce, lodě, skály, které se snaží navodit bezstarostnou atmosféru magického středomoří a vybízejí diváka, aby se uvedl do meditativního stavu. Roman Berkovec říká, „v této fresce jsem se snažil zachytit prchavý okamžik stále se opakujících cyklů. I když hlavní výrazovou formou dokumentu je impresionismus, lze v dokumentu také nalézt pár znaků symbolizmu“. To vše je doplněno surrealistickými texty hudebního uskupení Delay Delay, které o sobě tvrdí že jsou alternativní-emo z Prachatic a skládají se ze dvou členů: Aia Kubičková a Zdeněk Kopřiva.
Dokument byl natočen v provincii Ogliastra kolem vesnic Arbatax, Lotzorai, Santa Maria Navarrese, a v horách kolem Seui, které naštěstí nejsou nejturističtějšími místy tohoto hrdého ostrova a tudíž člověku nabízí o něco větší klid na regeneraci a relaxaci jeho duše.

 

Poslední komentáře

Informace o filmu

Mediterraneum je společný projekt kameramana Romana Berkovce s hudebním uskupením Delay Delay. Jedná se o obrazovou fresku jednoho letního dne na Sardinii od...

režie: Roman Berkovec
produkce: Delay Delay, Buky película
rok: 2014
jméno autora: Roman Berkovec
typ: Ostatní