Hedvábná stezka

PATAGONIA - World`s end

Z Patagonie jsem se vrátil teď, v únoru 2014. Snažil jsem se zaznamena prvovýstup Michala a Jindry na necelých 3000 nadmořských metrů vysoký vrchol Poincenot – leží hned vedle Fitz Roy. Byl jsem tu již několikrát, ale nikdy jsem se nedostal až úplně pod tyto kolmý, 1500 metrů vysoký,  stěny. 

Ubytování mám tady jak za mlada - na karimatce  zahrabaný ve sněhu nebo občas zavátý ve stanu.  Co mě dost  ztěžuje filmování je neustálý vítr, v poryvech někdy nad 25m/s. 
Snažím se, jak jen to počasí dovolí, dělat time-lapse (časové snímkování). Quadroptéru, stejne jako slidery s elektronikou a se 2 motory, jsem do Argentiny sice přivezl, ale vlastně celou dobu bylo vše uskladněno ve stanu. Vlastně, za celý měsíc, jsem nic z toho nepoužil. Jednak kvůli zmiňovanýmu větru a druhak kvůli velkým vzdálenostem. To si jeden rozmyslí, jestli do proklatě vysokýho sedla Marconi, vedle nezbytných vecí na přežití, přibalí ještě další 3 kila techniky. 

Docela mě překvapilo, jak se bývalá "díra o par domech na konci světa" - dnes obec El Chalten, rozrostla. Taky je tu mnohem víc turistů, ale pokud člověk zamíří mimo vyšlapané trasy, je klidně sám i několik dní. A to se pak zase těší dolů do kempu, na sprchu, chatku a vynikající argentinský víno. Ajajaj....

Poslední komentáře

Informace o filmu

Z Patagonie jsem se vrátil teď, v únoru 2014. Snažil jsem se zaznamena prvovýstup Michala a Jindry na necelých 3000 nadmořských metrů vysoký vrchol Poincenot – leží hned vedle...

režie: Miloš Brunner
produkce: Miloš Brunner
rok: 2014
jméno autora: Miloš Brunner
typ: Cestopisný