Hedvábná stezka
Hodnocení bylo úspìšnì odesláno.

Cesty Čínou #13: Našiel som stratený svet - v meste Shaxi

Shaxi je jedna z posledných dedín na tibetsko-barmsko-čínskej ceste koní a čaju. Druhá najslávnejšia obchodná cesta Číny po tej Hodvábnej, spájala spomenuté tri krajiny. Na trase časom vzniklo niekoľko miest, kde obchodníci oddychovali a menili karavany. Tieto miesta časom veľmi zbohatli a rozrástli sa. Je ich málo, mnohé zničil čas, niektoré žiaľ aj moderný turizmus. Ale Shaxi nie. Zatiaľ rozhodne nie. 
 
Shaxi je síce malé yunnanské mestečko, ale je to známa turistická destinácia. No najmä pre eko-turizmus a pre ľudí milujúcich turistiku. Žiadne autobusy Číňanov tu nehľadajte. Len batôžkári a skúsení cestovatelia. Mesto pred necelými dvadsiatimi rokmi našli švajčiarski milovníci Číny a histórie, a zrekonštruovali ho podľa európskych pamiatkarských štandardov. Aj vďaka tomu je mesto Shaxi jedno z najzachovalejších historických miest v celej Číne. Jeho históriu vám v starých karavánových domoch s radosťou rozpovedia domáci. Vypočujte si ju v mojom novom videoblogu. 

Poslední komentáře

Informace o filmu

Shaxi je jedna z posledných dedín na tibetsko-barmsko-čínskej ceste koní a čaju. Druhá najslávnejšia obchodná cesta Číny po tej Hodvábnej, spájala spomenuté tri krajiny...

režie: Pavel Dvořák
produkce: Pavel Dvořák
rok: 2017
jméno autora: Pavel Dvořák
geografická místa: Čína